top of page

2nd Annual Gala-Lights of HOPE! Group

Public·9 members

[[[JETONI#]]#] Zvicra Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 18.11.2023


12 tet 2023 — Finlanda U21 Shqipëria U21 2022 13 tetor 2023 TV drejtpërdrejt (Transmetim i drejtpërdrejtë) ... KOSOVA - ZVICRA Përfaqësuesja/Eurobasket ...


Rrjeti televiziv shqiptar i dhuroi Klan Kosovës pajisjet e vjetra për përdorim në studiot e veta. [2] Duke vepruar nga rruga Hyzri Talla në qendër të Prishtinës, transmetuesi shfrytëzoi maksimalisht hapësirat e ngushta 11×6 metra katrorë me kushtet e kufizuara. [3] Ai u kyç në frekuencat satelitore në muajin nëntor 2009. [4] Në 2015, Klan Kosova shpërnguli zyret e veta tek ish-Fabrika e Amortizatorëve afër Fushë Kosovës. Shpërngulja erdhi bashkë me fillimin e transmetimit në cilësi të lartë të figurës. Zëri i radios më bëri të kthehem në fshatin tim, Shpat, dhe atë në periudhën paralufte në Kosovë. Fshati Shpat gjendet afër fshatit Runik, i njohur për trashëgiminë historike dhe kulturore, dhe është ndër fshatrat e rrallë të Kosovës që ka pasur një rritje të madhe të popullsisë pas luftës në Kosovë. Ndërsa vrapoja, mendimet më çuan në kohën kur pushimet verore nga Prishtina i kalonim në fshat, shpeshherë edhe me gjithë familjen. Fshati i vogël ka një përhapje gjysmëharku, ku janë vendosur tri lagjet e kushërinjve. Pamja piktoreske e fshatit shfaqet edhe më bukur kur lidhet me fillimin e Alpeve shqiptare. [7] Pezullimi i çertifikatës së biznesit dhe pronësia e paqartë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Pas një hetimi nga portali KosovaNews, çertifikata tregtare e Klan Kosovës u pezullua më 14 qershor 2023 nën dyshime të keqpërdorimit të detyrave zyrtare, si dhe keqpërdorimit të autorizimeve ekonomike. [8][9][10] Vendimi shkaktoi debat të fortë mes shoqërisë civile të Kosovës si dhe komunitetit ndërkombëtar gazetaresk, duke ia zënë vëmendjen shteteve Quint [en] që shprehën "shqetësim të thellë" rreth këtyre ngjarjeve. Punonjësit e Klan Kosovës dhe pjesëtarët e Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK) dolën në protestë ndaj vendimit më 31 gusht 2023. [11] Emisionet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Programacioni i Klan Kosovës përfshin një varg të gjërë të emisioneve të drejtpërdrejta dhe të xhiruara më përpara, edicioneve të lajmeve, programeve socio-ekonomike dhe zbavitëse (filma, sporti, etj. Kosova U19 Sllovakia U19 transmetim i drejtpërdrejtë 15 Kosova U19 Sllovakia U19 transmetim i drejtpërdrejtë 15 nëntor 2023 Transmetim i drejtpërdrejtë 10 orë më parë — Futbollistet e Kosovës U19 e kanë humbur ... Kosova U19 Sllovenia U19 transmetim i drejtpërdrejtë 14 [Transmetim i drejtpërdrejtë##] Polonia U21 Kosova U21 drejtpërdrejt 8 shtator 2023 6 orë më parë — Kosova U21 – Estonia U21 zhvillohet të martën nga ora . ((SHIKONI##)) Shqipëria U21 Rumania U21 transmetim i drejtpë ... TRANSMETIM<<] Armenia U21 Shqipëria U21 drejtpërdrejt live. (Transmeto=) Kosova Zvicra drejtpërdrejt falas 9 shtator 2023 (TRANSMETIM TELEVIZIV!) Polonia U21 ... ). Ditaret e lajmeve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Klan Kosova ka katër edicione të lajmeve - në orën 11:00, 13:00, 15:00 dhe lajmet qendrore në orën 20:00. Cikli informativ poashtu mbaron me Edicioni Special në orën 23:00. Këto përfshijnë lajme të përditshme rreth mjedisit politik, ekonomik, kulturor dhe shoqëror në Kosovë. Programet japin informacione edhe për ngjarjet kryesore në të gjitha pjesët e botës. Programe të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Big Brother VIP Kosova Ora 7 Ora e Pasdites Privé Minuta e Fundit Info Magazine Familja ime Fakte me Adnan Merovcin Ju Flet Prishtina Sports Show Kiks (ose Kiks Kosova) Çka ka shpija? (shpërngulur nga RTK) Rubikon (shpërngulur nga Kohavision) Pasion e Profesion Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Artmotion Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Faqja zyrtare Klan Kosova në Twitter Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] ^ Sopa, Jeton (2023-07-03). Andorra Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 2022 12 tetor 202 12 tet 2023 — Andorra Kosova transmetim i drejtpërdrejtë 2022 12 tetor 2023 Transmetim 11 sht 2023 — (LIVE SPORT-) Shqipëria Moldavia transmetim i ... "EKSKLUZIVE: Me gjithë përmirësimet tek kompania që e ka në pronësi Klan Kosovën ende figuron "Serbia", Cila është lidhja e "Euro-lab" (homologimit), "Klan Kosova" me një kompani nga British Virgin Islands? ". KosovaNews (në anglishte amerikane). Marrë më 2023-07-31. ^ Berisha, Isuf (2015-11-30). "Media integrity report: Media ownership and financing in Kosovo" (PDF). South East European Media Observatory: 6. Arkivuar (PDF) nga origjinali më 2023-06-06. ^ Klan Kosova - 7 vjet zhvillim dhe identitet - 16. [[TRANSMETIM TELEVIZIV]#] Kosova Zvicra transmetim i drejtpë [TRANSMETIM TELEVIZIV]#] Kosova Zvicra transmetim i drejtpërdrejtë 2022 9 shtator 2023 29 nën 2022 — E publikuar: 29/11/2022 Kids of Kosova 10/05/2023. Groupe de cspefurtado (TRANSMETIM I DREJTPËRDREJTË==) Turqia U19 Shqipëria U19 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 14 tetor 2023 [HD LIVE#] Kosova Zvicra transmetim i drejtpërdrejtë 9 ... Në 2022, pasi u siguruan të drejtat e transmetimit nga Banijay Rights për reality shown e mirënjohur Big Brother VIP për Kosovën, Klan Kosova njoftoi që Big Brother VIP Kosova do të debutonte në këtë kanal nga 5 dhjetori 2022. [5][6] Polemikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Akuza anti-konkurrencë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Televizioni ka qenë subjekt i kritikës ndaj vetvetes dhe kompanisë simotër Artmotion në 2021, kur u shkëput nga operatorët e mëdhenj kabllor, dhe të drejtat e transmetimit iu shitën vetëm me kusht që t'i blejnë edhe kanalet e Artmotion-it bashkë me të. Një gjë e tillë e shqetësoi Komisionin e Pavarur për Media mes ankesave nga shikuesit, duke sygjeruar se Klan Kosova po shkelte rregulloren e KPM-së për të shtypur konkurrencën. Vec prodhimeve të veta, Klan Kosova transmeton edhe seriale vendore, si dhe seriale të huaja nga SHBA dhe Turqia. Tani është nën pronësinë e KGO Media Investments Holding, një kompani e vendosur në Shkup. Historiku[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Klan Kosova filloi transmetimet në vitin 2009 me simbolikën e shënimit të njëvjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, nën pronësinë e Aleksandër Frangajt të TV Klanit. Ishte bashkëpunim mes TV Klanit dhe gazetarit Baton Haxhiu, që u bë drejtor i përgjithshëm. Finlanda U21 Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 12 tet 2023 — F: Sllovenia, Kepi i TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË. Direkt online: Zvicra-Kosova. FBK Fituesve të grupeve të Ligave A, B dhe C iu ... I afrohem ngadalë dhe me një buzëqeshje i drejtohem: Edhe pse Kosova ka fituar pavarësinë, duket se ende shumë probleme e shoqërojnë. Personi, duke më shikuar me pak habitje, ngritet në këmbë dhe më shtron dorën duke më thënë: “Kosova mund të ketë probleme, por ku ka probleme, ka edhe zgjidhje. Jemi të lumtur që kemi Kosovën e pavarur; tani nuk dëgjojmë më për vuajtjet. Vuajtjet e tilla më kanë sjellë në Zvicër para 45 vitesh”. Mësoj që bashkatdhetari im vjen nga fshati Skivjan i Gjakovës, i cili tani gjendet në pension. Bashkatdhetari im më tregon se çdo herë me zemër dhe shpirt është i lidhur me Kosovën dhe Shqipërinë, dhe nuk do të donte të kalonte asnjë ditë pa dëgjuar për atë që po ndodh në trojet shqiptare. Klan Kosova Zvicra. Bashkëpunuesit, TV Klan (më parë). Selitë, Rruga "Lidhja e Pejës", Zona Vec prodhimeve të veta, Klan Kosova transmeton edhe seriale vendore, si dhe ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page